"Enter"a basıp içeriğe geçin

TBKP ARŞİV FONU

Belge esaslı tasnif edilmiş bu arşiv fonu, gerek TKP Arşiv Fonundaki Duisburg, Veysi Sarısözen, Ahmet Kardam ve Komünist Birlik arşiv fonları ile, gerekse TİP arşiv fonundaki Behice Boran, Nihat Sargın, İnci İşbulur arşiv fonları ile birlikte değerlendirilmelidir.

TBKP Arşiv Fonu:

Türkiye İşçi Partisi (TİP) ile Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) birleşmesiyle oluştuğu Ekim 2007’de Behice Boran ile Haydar Kutlu’nun (Nabi Yağcı) Brüksel’de yaptıkları Basın Toplantısı’yla açıklanan Türkiye Birleşik Komünist Partisi’nin (TBKP), Haziran 1990’da Türkiye’de yasal olarak kurulmasına kadar geçen süreçteki ve yasal kuruluş ertesindeki belgelerden oluşmaktadır.

Arşiv fonu detayları, fon katalogu ve sayısal ortama aktarılmış belgelere erişmek için TIKLAYINIZ


Kutlu – Sargın Davası Kataloğu:

Kutlu-Sargın Davası Katalogu, TBKP yurtiçi faaliyetinde önemli bir yer tutan dava sürecine ilişkin belgeleri içermektedir..

Katalogun detayları, listesi ve sayısal ortama aktarılmış nüshalara erişmek için TIKLAYINIZ


TBKP Yayınlar – Makaleler Katalogu:

TBKP Yayın Arşivi Katalogu, TBKP’nin ülke içindeki yasal yayınları Adımlar, Dünyaya Bakış ve Yeni Açılım dergilerinin yayın kurulu faaliyetine ilişkin belgeleri içermektedir..

Katalogun detayları, listesi ve sayısal ortama aktarılmış nüshalara erişmek için TIKLAYINIZ


Basında TBKP Kataloğu:

Nihat Sargın’ın titiz çalışmasıyla hazırlanan, dökümü Kemal Işıktaş tarafından çıkarılan Basında TBKP koleksiyonu, 1987-1992 arası Türkiye Birleşik Komünist Partisi (TBKP)’nin kuruluşundan kapanmasına kadar geçen süreci izleyebileceğimiz 25 Ciltlik bir gri yayın (kupür, bildiri vs.) çalışmasıdır. TBKP üzerine çalışma yapacaklar için TBKP Arşiv Fonu ile birlikte zengin bir malzeme sunmaktadır.

Katalogun detayları, listesi ve sayısal ortama aktarılmış nüshalara erişmek için TIKLAYINIZ